20 powodów „Dlaczego Cebud”?

1

Jest obecny na rynku od 1987 roku. Zaczynał od produkcji ozdobnych kafli piecowych i budowy tradycyjnych pieców kaflowych i kominków z otwartą komorą spalania

2

Jest jedną z pierwszych firm na południu Polski, która w 1991 zaczęła budować współczesne kominki z zamkniętą komorą spalania (z wkładem metalowym z szybą).

3

Dziś jedyna firma w Polsce i druga w Europie która produkuje materiały akumulacyjne o parametrach grzewczych kilkukrotnie podwyższonych w porównaniu do zwykłego czy andaluzytowego szamotu, umożliwiających zwiększenie wielkości załadunku drewna tak, by tylko jednym lub dwoma załadunkami na dobę, zapewnić w sposób stabilny/ciągły główne ogrzewanie całego domu.

4

Od początku XXI wieku, budowę współczesnych pieców – piecokominków i kominków akumulacyjnych z prefabrykatów akumulacyjnych, firma oparła na nowej generacji opatentowanym przez siebie kompozycie szamotowym – Akubecie, umożliwiającym podstawowe ogrzewanie całych domów, zwykle tylko 1 – 2 załadunkami opału na dobę.

5

Rozwijając swój asortyment i udoskonalając wytwarzane prefabrykaty – w tym: płyty na ściany grzewcze, ceramiczne moduły kanałów akumulacyjnych a zwłaszcza innowacyjne piecowe paleniska akumulacyjne, firma stała się dziś jednym z wiodących producentów tego rodzaju wyrobów w Europie, i znanym ich eksporterem na tradycyjne rynki zduńskie.

6

Posiada szeroką gamę prefabrykowanych płyt Akubetowych do budowy ciepłych (akumulacyjno – grzewczych) ścian pieców – czyli tzw. piecokominków i kominków akumulacyjnych, których parametry pozwalają dostosować emisję ciepła do wielkości zapotrzebowania.

7

Produkuje z Akubetu kilka typów różnego rodzajów prefabrykowanych modułów kanałów akumulacyjnych, umożliwiających budowę niemal dowolnych kształtów układów piecowych kanałowych zasobników ciepła, spełniających dodatkowo funkcję filtra kanałowego obniżającego emisję pyłów.

8

Posiada ponad 25 typów i ponad 60 modeli Piecowych Palenisk Akumulacyjnych (PPA) o wadze od 240 do 640 kg., które pozwalają podobnie jak nowoczesne kominki na zapewnienie niemal dowolnego wystroju i architektury budowanym z nich współczesnym piecom – tzw. piecokominkom.

9

Posiada kilkanaście praw ochronnych polskich i europejskich dotyczących materiałów i urządzeń zduńskich.

10

Przez ponad 30 lat wybudował setki pieców pokojowych czyli piecokominków oraz ozdobnych kominków, ale zawsze w technologii akumulacyjno – grzewczej, nigdy w “zimnej” – izolacyjnej zabudowie! W ten sposób ograniczał udział ogrzewania przez konwekcję a zwiększał udział najzdrowszego ogrzewania przez promieniowanie podczerwone.

11

Specyfiką firmy jest stosowanie do budowy ścian grzewczych obudowy zewnętrznej pieców i kominków, ozdobnych kafli tak tradycyjnych jak i nowoczesnych – wielkogabarytowych, podnosząc w ten sposób ich standard.

12

Współpracuje z najbardziej renomowanymi kaflarniami – tak polskimi (Kafel-Art, Spartherm, Kafel-Kar, Riwal, Kulig, Grochowski, Kornak), jak i europejskimi – z Austrii – Sommerhuber, z Niemiec – Kaufmann, ze Słowacji – Kerkotherm

13

Zatrudnia do budowy piecokominków wyłącznie doświadczoną kadrę pracowników z zduńskimi kwalifikacjami rzemieślniczymi potwierdzonymi zdobytymi dyplomami czeladniczymi i mistrzowskimi.

14

Od wielu lat współpracuje z krakowskim cechem zduńskim w prowadzeniu dla różnych firm z branży, szkoleń ze współczesnego zduństwa, dokształcając do wykonywania zawodu zduna i stosowania innowacyjnych współczesnych technologii i materiałów do budowy pieców i kominków.

15

Firma CEBUD jest czynnie zaangażowana w działalność polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych (OSKP, VEUKO) a jej Właściciel jest Starszym reaktywowanego w 2016 r. Małopolskiego Cechu Zdunów i Zawodów Pokrewnych datującego swoje istnienie od 1403 r. w Krakowie.

16

Współpracuje z wieloma firmami zduńskimi i kominkowymi niemal z całej Europy, stale zwiększając eksport i stając się uznanym producentem prefabrykowanych współczesnych pieców i kominków.

17

Jako pierwsza firma w Polsce, już na początku XXI wieku rozpoczęła produkcję bezpiecznych dla zdrowia ceramicznych płyty izolacyjno – akumulacyjnych z perlitu (PIa – 800), które mogły zastąpić używane dawniej do izolacji kominków materiały włókniste.

18

Produkuje również potrzebne do zróżnicowanych celów grzewczych piecokominków takie urządzenia jak: rekuperatory powietrzne, nasadowe wymienniki wodne, kuchenne paleniska akumulacyjne i wodne.

19

Oferuje najnowszej generacji zduńskie materiały montażowe potrzebne do budowy współczesnych pieców pokojowych – piecokominków oraz kominków akumulacyjnych, w tym zwłaszcza innowacyjne zduńskie zaprawy klejowe, tynki strukturalne i inne.

20

Jest czynnie zaangażowany w walkę ze smogiem na zasadach ekologii integralnej. Proponuje rozwiązania które w sposób integralny zrównoważą potrzebę poprawy jakości powietrza – zwłaszcza w Krakowie, z potrzebą poprawy standardu życia mieszkańców – czyli bez pozbawiania ich dostępu do najtańszego stabilnego ogrzewania czy utraty niezależności energetycznej. Przedstawia praktyczne rozwiązania sposobu wymiany starych kopciuchów węglowych na znacznie tańsze ogrzewanie drewnem, z gwarancją wymaganego dziś poziomu emisji.

CEBUD S.C.

ul. Balicka 320, 30-198 Kraków
NIP: 6771991888
REGON: 351344118

Cebud jest znanym krajowym i europejskim producentem innowacyjnych pieców pokojowych z opatentowanego akumulacyjnego kompozytu szamotowego – akubetu dzięki, któremu jeden piecokominek może zastąpić 2-3 tradycyjne piece kaflowe.

Kontakt

Telefon: +48 12 637 36 23
Email: cebud@cebud.eu

OBSŁUGA FIRM

Telefon: 664 058 205
Email: cebud@cebud.eu

Media społecznościowe:

Copyright © 2024 – cebud.eu wsparcie adito.pl | Polityka prywatności