Prefabrykowane Piece Pokojowe – do akceptacji

Kompletne, gotowe do montażu

Piecokominki z Akubetu

do ogrzewania całych domów OZE, bezobsługowo przez 12−24 godziny, niezależnie od prądu

  • wolnostojące i przyścienne
  • niskie i wysokie
  • proste, narożne i okrągłe
  • tynkowane i kaflowe
  • 27 typów na gaz drzewny (GD) z zachowaniem możliwości palenia drewnem

Prefabrykowane Piece Pokojowe (PPP) do montażu z elementów, czyli:

  • prefabrykowane palenisko,
  • prefabrykowane kanały, akumulacyjne
  • prefabrykowane ściany grzewcze to ułatwienie dla projektanta i wykonawcy.

– technologią praktycznie bezemisyjnego, neutralnego klimatycznie i niezależnego ogrzewania całych domów OZE

Cebud, jako producent prefabrykowanych akumulacyjnych pieców pokojowych – palenisk (PPA), kanałów (CMA) i płyt grzewczych (CPA), opartych dotąd na spalaniu biomasy drzewnej, wprowadza strzeżoną patentem, innowacyjną technologię, polegającą na spalaniu gazu drzewnego, samoczynnie generowanego z pelletu. Pellet drzewny nie jest już – tak jak w innych wkładach czy piecykach („kozach”) spalany, lecz zgazowywany w dodatkowej instalacji gazogeneratora montowanego poniżej komory paleniska (patrz rysunki). W palenisku nad palnikiem spala się już wyłącznie gaz drzewny – dużym, naturalnym płomieniem kominkowego ognia. Technologia ta rozpoczyna w rzemiośle zduńskim nową erę pieców pokojowych (piecokominków), które zachowując ozdobną i rekreacyjną funkcję kominka, równocześnie zapewniają niezależne od prądu, przewidywalne i stabilne główne źródło ogrzewania całego domu, gwarantując zarazem najniższe koszty ogrzewania oraz niskoemisyjność na poziomie dotąd nieosiągalnym przy spalaniu biomasy drzewnej (patrz wykresy obok).

Zasyp pelletu do gazogeneratora odbywa się ręcznie, bez zasilania prądem elektrycznym, a tak samo i spalanie gazu drzewnego w palenisku, przez co urządzenie pracuje komfortowo i cicho. Uzależniony od zapotrzebowania domu na ciepło i wielkości pieca dobrany typ generatora gazu i palnika (10 typów), określa wielkość załadunku pelletu do zgazowania (3,8−12 kg – co jest równoważne spaleniu 5−16 kg drewna w kominku), zapewniając nagrzanie całej akumulacyjnej masy pieca (1−3 tony) i typowy bezobsługowy 12-godzinny okres grzewczy (8−24 godzin). W sytuacji braku dostępu do pelletu, urządzenie może zostać w łatwy sposób przełączone na tradycyjne spalanie drewna/brykietu drzewnego, zachowując również emisję na poziomie znacznie poniżej granicznych wartości wyznaczanych przez Ekoprojekt.

Najzdrowsze ciepło i komfortowy, niemal bezobsługowy sposób użytkowania nowej generacji pieców pokojowych – piecokominków, zachęca do ich codziennego użytkowania i wykorzystywania jako głównego i centralnego źródła ciepła dla całego domu, skutecznie zastępując stosowane do tej pory paliwa kopalne (węgiel, gaz). Doskonale sprawdza się we współpracy z grzałką elektryczną lub pompą ciepła, gwarantując ogrzewanie całego domu także podczas nieobecności mieszkańców.

Parametry techniczne i emisyjne Prefabrykowanych Pieców Pokojowych (PPP) – piecokominków na gaz drzewny (GD) lub drewno

Typ palnika generatora gazu drzewnego (GD)RD-220 / RT-350
Wielkość ręcznego załadunku pelletu7,5 kg
Równowartość spalania drewna w kominku10 kg
Moc nominalna16,5 kW
Sprawność cieplna95%
Moc grzewcza (w 12-godzinnym okresie grzewczym)3 kW / 12 h
Okres spalania gazu drzewnego i nagrzewania masy akumulacyjnejok. 2 h
Powierzchnia ogrzewana przy zapotrzebowaniu domu na ciepło 20 W/m² (przez 12 h)150 m²

CEBUD S.C.

ul. Balicka 320, 30-198 Kraków
NIP: 6771991888
REGON: 351344118

Cebud jest znanym krajowym i europejskim producentem innowacyjnych pieców pokojowych z opatentowanego akumulacyjnego kompozytu szamotowego – akubetu dzięki, któremu jeden piecokominek może zastąpić 2-3 tradycyjne piece kaflowe.

Kontakt

Telefon: +48 12 637 36 23
Email: cebud@cebud.eu

OBSŁUGA FIRM

Telefon: 664 058 205
Email: cebud@cebud.eu

Media społecznościowe:

Copyright © 2024 – cebud.eu wsparcie adito.pl | Polityka prywatności